Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Pro velké i nejmenší zobáčky

Nejčastějším krmivem pro ptáčky jsou energeticky bohatá semínka slunečnice. Energetickou bombou pro strakapoudy, žluny a sýkorky je pak hovězí lůj. Pro ně je ideální dnes již na trhu běžně dostupná nabídka různých lojových koulí se semínky vhodných druhů rostlin. Nejvhodnější je pak zavěsit tyto koule na bezpečná místa, kam se nedostanou kočky ani jiní nepřátelé ptáčků. Lojové koule pověste na provázek protažený dírkou v hliněném květináči, který vytvoří stříšku a ochrání kouli před nepříznivým počasím; ptáčci se také cítí bezpečněji pokud si mohou před vlastním zobáním sednout na květináč a trošku se rozhlédnout po okolí.

Nezapomeňte ani na nejmenší ptáčky - střízlíky, kterým krmení hodně rozdrťte, nastrouhejte, nebo jim do krmítka sypejte pšeničnou krupici.Rada pro: 22. PROSINEC