Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Máj
Mnozí považují právě tento měsíc za nejkrásnější v roce

Je to způsobeno především změnami v zelené přírodě, která je najednou pestrá a plná květů a i ta zeleň má mnoho odstínů.

Když se zahrada oblékne do mladé svěží májové zeleně a mnoho dřevin i květin se okrášlí zářivými barvami květů od bílé, smetanové, růžové, červené, purpurové, lila, žluté a dalšími, které si jen dovedeme představit - jsme tímto rájem na zemi právem okouzleni více než v kterémkoli jiném měsíci - ročním období. Zahrada je plná nejen nejrůznějších květů, ale především vůní.

Mezi nejoblíbenější okrasné dřeviny tohoto období patří okrasné jabloně (Malus x purpurea, M. floribunda, M. x moerlandsii), šeříky (Syringa), tavolníky (Spiraea vanhouttei, S. x arguta, S. thunbergii), tamarišky (Tamarix pentandra, T. tetrandra), janovec (Cytissus scoparius, C. praecox), kolkvície (Kolkwitzia amabilis), vajgélie (Weigela florida), kaliny (Viburnum opulus ´Roseum´, V. carlesii, V. x pragense, V. rhytidophyllum), vistárie (Wisteria), plaménky (Clematis), pěnišníky (Rhododendron) a azalky (Azalea). Na konci měsíce rozkvétají na mezích první květy šípkových růží (Rosa canina) a v zahradách růže botanické, sadové a mechovky. Z trvalek nás krásou těší srdcovka (Dicentra), orlíček (Aqulegia), konvalinka (Convallaria), pivoňky (Paeonia), kosatce (Iris), skalničky a mnoho dalších běžných květin našich zahrádek. Rada pro: 2. KVĚTEN