Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Rozloučení s létem

Září je prvním podzimním měsícem, který nám vším co nabízí chce vynahradit odcházející léto a s ním i teplé a příjemné dny. Začátkem měsíce ještě kvete velké množství květin, kterých ale s přibývajícími dny rychle ubývá, zejména když se koncem měsíce objeví první mrazíky.

Kvetoucí trvalky a letničky vystřídá úroda plodů a zeleniny v zahradách. V přírodě nyní zvířata naleznou nejvíce plodů pro obživu a přípravu na dlouhé zimní období.

Kvetou podzimní sasanky (Anemone japonica), rozkvetou ocúny a přibývá podzimních aster a chryzantém. Výraznými květinami suchomilných partií se stávají rozchodníky (Sedum spectabile) vábící poslední motýly, traviny a kvetou vřesy (Calluna). Mezi dřevinami najdete i v tomto období druhy, které si nepospíšily s kvetením a potěší nás svou krásou trvající mnohdy do prvních mrazů.Rada pro: 2. ZÁŘÍ