Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Využívání skleníků
Nevytápěným skleníkům začíná plná sezóna

V dubnu můžete již naplno využívat malých skleníků pro pěstování. Mezi nejvděčnější zeleninu patří ředkvička, kterou lze pěstovat celoročně. V tomto období lze do skleníku sázet již druhou generaci salátu, dále kedlubny i teplomilné druhy - rajčata, okurky a papriky. Pokračujeme v pěstování sadby zelenin a květin.
Z důvodů zdravotních a hygienických nikdy skleník nepoužívejte jako místo pro ozdravování pokojových rostlin, zejména nemocných nebo napadených chorobami a škůdci (molice, mšice, třásněnky, svilušky). Ve skleníku se snažíme pečlivě udržovat základní hygienu odstraňováním všeho co by mohlo být zdrojem - nemocné rostliny, zbytky po sklizni, plesnivé a odumírající listy ap. Pokud se nám cokoli ve skleníku pomnoží, náprava bývá obtížná, neboť hlavní zásadou při hospodaření v těchto podmínkách by mělo být pěstování bez chemie. Proto dbáme na vyrovnanou výživu, větrání (chladno škodí méně než vysoká vlhkost vzduchu), pravidelná přiměřená zálivka a raději řidší výsadba s přednostním výběrem odolných odrůd.


Rada pro: 4. DUBEN