Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Chryzantémy

Zahradní chryzantémy, lidově u nás známé pod názvem listopadky, jsou u nás stále ještě spojovány s tradicí památky zesnulých. Jejich obliba ale stále stoupá pro velmi bohatý sortiment, který se rok od roku rozrůstá.

Najdeme mezi nimi i druhy vhodné jako zahradní trvalky, které rozkvétají v našich zeměpisných šířkách jako poslední květiny v zahradách. Jiné jsou pak pěstované velkovýrobně a můžeme si je zakoupit jako hrnkové květiny, které pokud je ochráníme před mrazem zdobí svou krásou truhlíčky a přenosné nádoby dlouho do zimního období.

Pro zájemce chryzantém vydal časopis Zahrádkář Knihovničku Zahrádkáře (č. 7) věnovanou právě Zahradním chryzantémám, která vyšla pro přímé předplatitele spolu s časopisem Zahrádkář 2010/10. Autorem jsou Rudolf Votruba, VÚKOZ Průhonice a Jiří Odehnal člen Klubu Chryzantéma Hlinsko.Rada pro: 31. ŘÍJEN