Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Červencová zahrada
V tomto měsíci rozkvétají převážně rostliny náročné na teplo a sluneční světlo.

Pestrými barvami svých květů zdobí zahradu nejrůznější druhy letniček, jejichž krása nás u mnohých druhů může při troše péče těšit po několik měsíců, prakticky až do prvních podzimních mrazíků.

Rozkvétají první hlíznaté květiny - mečíky, lilie a nízké jiřinky. Okrasné trávy působí v zahradě zjemňujícím dojmem mezi širokolistými rostlinami. Ceníme si je díky jejich struktuře listů a stébel, barevnosti a pro jejich velikost, tvar i barvu květenství. Mají různé odstíny zelené barvy s odstíny do modra, žluta, bývají stříbřitě šedé nebo bronzově hnědé. Některé se vybarvují až na podzim a stávají se tak výraznými rostlinami určujícími i svým ševelením, ráz tohoto období.

V horkém a parném létě hledáme i stinná zákoutí k odpočinku. Příjemným místem jsou večer zákoutí s bylinkami, které mohou být v tomto období teplých dnů prosyceny všemi  vůněmi našich oblíbených rostlin.

I mezi ostatními skupinami rostlin najdeme mnoho velice zajímavých druhů rostlin a květin, které do našich zahrad přinášejí mnohdy nevšední kouzlo, které je příjemné vnímat zejména za teplých letních podvečerů při odpočinku venku - tam, kde jsme nejraději.Rada pro: 2. ČERVENEC