Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Je tu září
"Pěkné růže v zahradách - pěkný podzim a pozdní zima."

Průměrná denní teplota bude dále dost rychle klesat. Slunečního svitu je 10 % z celoročního úhrnu. Pokud je podzim vlídný, čeká nás koncem září až začátkem října období suchého, slunného, málo větrného a přes den příjemně teplého počasí - "babího léta", které se ve střední Evropě může protáhnout i na několik týdnů.

Nejteplejším zaznamenaným zářím byl rok 1798 (19,4 °C), opačným zaznamenaným extrémem byl rok 1912 s teplotou pouze 10,1 °C. Průměrná teplota tohoto měsíce se pohybuje kolem 15,15 °C s odchylkou +/- 1,47.

Snížil se i objem dešťových srážek, deštivé letní nadbytky už nebudou a je proto dobré náročnější rostliny zalévat. Teploty v půdě se začínají obracet - čím hlouběji, tím bude tepleji. Poklesy teplot nejsou stále ještě výrazné, ale s koncem měsíce již bývá výrazně chladněji.Rada pro: 1. ZÁŘÍ