Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Dvouletky
Některé bychom měli vysévat již nyní.

Dvouletky mají svůj vývojový cyklus delší než letničky. Vyséváme je nejlépe na výsevný záhon, do pařeniště ap. a to nyní na konci května až v červnu. Pro macešky vybíráme chladnější místo, kde osivo lépe vzchází a u všech výsevů je důležité udržovat rovnoměrnou stálou vlhkost. Ve fázi 2-3 pravých lístků mladé semenáčky dvouletek přepichujeme. Na trvalé stanoviště je vysazujeme za 4-6 týdnů, nejpozději ve druhé polovině září, kde do zimy vytvoří růžici přízemních listů - macešky někdy i první květy. Kvetou od jara do léta v následujícím roce, kdy vytvoří semeno a uhynou.

Mezi dvouletky řadíme především macešky (Viola), sedmikrásky (Bellis perennis),  pomněnky (Myosotis alpestris), zvonek prostřední (Campanula medium), náprstník (Digitalis), chejr vonný (Cheiranthus cheiri), hvozdík bradatý (Dianthus barbatus), topolovka - slezová růže (Althaea rosea).Rada pro: 31. KVĚTEN