Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Ovocná zahrada
I během léta potřebuje drobnou péči

Postřik proti červivosti u jabloní a hrušní je potřebné opakovat ve 14ti denních intervalech, protože se zpravidla kladení vajíček obaleče jablečného zpozdí.

Keře popínavých ostružiníků by neměly být příliš husté. Z tohoto důvodu je dobré zkrátit všechny postranní výhony narostlé na nových výhonech z půdy. Zkracujeme je  od druhé poloviny června do začátku září za 2-3 listem.

Odplozené výhony u jednou i dvakrát plodících odrůd maliníků ihned po sklizni odstřihneme až u země. Vhodné je následné namulčování porostu 2-3 cm vrstvou hrubého kompostu.
Na kmeny jabloní a hrušní upevníme lapače škůdců z vlnité lepenky.

Od poloviny července začínejte s očkováním jednotlivých ovocných dřevin ve druhé míze. Nejprve peckoviny, koncem měsíce a v srpnu přicházejí na řadu jádroviny.

Aby se očkování zdařilo je vhodné, pokud trvá delší dobu sucho, podnože řádně zavlažit pro podporu dostatku mízy. Známkou dostatečné mízy je intenzívní růst podnoží a snadné odchlípnutí kůry při řezu do tvaru písmene T.Rada pro: 17. ČERVENEC