Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Drobnosti v okrasné zahradě
Kontrola stavu přezimovaných rostlin

Zkontrolujte stav přezimovaných rostlin na záhonech, zvláště přesazených a nově vysazovaných. Při silném promrznutí půdy může dojít k nadzvednutí kořenových balů a následkem ztráty kontaktu s okolní půdou mohou časem vyschnout. Mrazem nadzvednuté rostliny silně přišlápněte. U trvalek je důležité, pokud zjistíte jejich povytažení mrazem, opětovné zasazení, případně i zalití. Zároveň můžete i přečistit a prokypřit půdu trvalkových záhonů.

V pozdní zimě, pokud to počasí dovolí, přesazujte venkovní nádobové dřeviny do větších objemů, nebo upravte povrchovou vrstvu dosypáním substrátu či okrasného kůrového mulče příp. kaménků. Nezapomeňte na drenážní vrstvu, 3 - 5 cm oddělenou od substrátu netkanou textilií, nebo látkou podobného charakteru.

Okrasné trávy vyžadují péči hlavně v zimním a brzkém předjarním období. Za prvního pěkného slunečného počasí sestříhejte stařinu z jejich trsů co nejníže až k zemi, protože traviny patří k rostlinám které raší brzy a nečekají na příchod jara. Pokud budete se seřezáním otálet, budete jí v pozdějším termínu stříhat s již prorůstajícími novými zelenými listy.Rada pro: 20. ÚNOR