Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Dřeviny okrasné plodenstvím
Mohou zahradu zdobit dlouho do zimy.

Mnohé z těchto dřevin jsou nejen výraznou okrasou zahrady v tomto období, ale jejich plody přetrvávají na dřevinách dlouho do podzimního i zimního mrazivého období.

Bohatě v tomto období plodí okrasné jabloně, mahonie, pámelník okrouhlolistý (Symphoricarpos orbiculatus), brslen (Euonymus), jeřáb (Sorbus), rakytník (Hippophaë), kdoulovec (Chaenomeles), krásnoplodka (Callicarpa) a kaliny.

Dlouho do zimy přetrvávají plody na těchto dřevinách a stávají se potravou pro ptáčky až po delším přemrznutí v mrazivých obdobích zimního nedostatku: šípkové a ostatní růže, dřišťály (Berberis), hlohyně (Pyracantha), skalníky (Cotoneater).

Ruj vlasatá (Cotinus), škumpa (Rhus) a hlavně plaménky svými neobvyklými péřovitými načechranými plodenstvími spolu s trávami, vnášejí jemnou krásu do dlouhého podzimního období.Rada pro: 26. ZÁŘÍ