Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Přikrývka chvojím

Na začátku prosince je dobré připravit chvojí, abyste mohli při náhlém příchodu silnějších mrazů přikrýt zbylé rostliny, které to nejvíce potřebují - stálezelené a dvouletky. Pokud napadne sníh, nemusíte se zakrýváním pospíchat - sníh je nejpřirozenější ochranou proti mrazu. Po jeho roztání si však s přikrytím pospěšte.

Na návětrných stanovištích chraňte mladé nově vysazené choulostivé dřeviny proti silným mrazivým větrům zábranami z juty nebo rákosových rohoží. Štíhlé koruny jehličnanů svažte provazem proti rozklesnutí způsobené větší nadílkou napadaného mokrého sněhu, nebo případnou větší námrazou. Při větší sněhové nadílce pak projděte podle potřeby i opakovaně zahradou a s citem sníh sklepejte z větví hůlkou (omeťte košťátkem).Rada pro: 3. PROSINEC