Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Kbelíkové přenosné květiny
I tyto rostliny již stěhujeme ven do zahrady či na terasy.

Po ledových mužích je koncem května čas na stěhování velkých kbelíkových květin, které mohou zdobit téměř půl roku obytná zákoutí v zahradě, domovní vchody a terasy. Pro stěhování si vybereme mírný a podmračený den. Zimní prach omyjeme opakovaně ostřejším proudem vody, ale ne příliš prudkým. Rostliny prohlédneme, puklice okamžitě odstraníme a případně zakročíme chemicky i proti ostatním škůdcům - molice a mšice. Rostliny rovnoměrně zaléváme a hnojíme, umístíme na stanoviště odpovídající jejich nárokům.

Mezi tyto rostliny řadíme: oleander (Nerium), fíkovník smokvoň (Ficus carica), ibišek - čínská růže (Hibiscus rosa-sinensis), mračňák - podslunečník (Abutilon), kalokvět (Agapanthus), mučenka (Passiflora), planika (Arbutus), agave, juka nádherná (Yucca), aukuba (Aucuba), fíkovník pryžodárný (Ficus elastica), žumara nízká (Chamaerops humilis), datlovník (Phoenix canariensis), vavřín obecný (Laurus nobilis), brslen (Euonymus japonicus) a další.Rada pro: 19. KVĚTEN