Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

V ovocné zahradě
S jarem práce přibývá.

Pokud jste ještě nerozvezli po zahrádce kompost i k ovocným dřevinám, je nyní nejvyšší čas. Přidejte ho nejen k drobnému ovoci, jahodám, ale i ovocným dřevinám a vinné révě.Staré ovocné stromy a ty s nedobrými odrůdami, můžete nyní přeroubovat za kůru, později v termínu do poloviny května v kombinaci se sedélkováním.

Mrazové desky, poškození okusem zvěří a místa kde se tvoří nádory na kmenech, musíte nyní vyřezat do zdravého dřeva (kůry). Rány ošetřete (štěp. voskem, latexem) aby nezůstaly otevřené a lépe se zacelily.

Keře rybízu a angreštu si můžete sami namnožit kopčením nebo hřížením. Nakopčení je vhodné u starších keřů, které mají dobré výnosy a vyplatí se je namnožit. Na podzim už budou takto namnožené mladé keře dobře zakořeněné.Rada pro: 10. DUBEN