Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zelenina pod sklem
Ještě vám doroste pro sklizeň do zimy

Uvolněné pařeniště nebo plochy v nevytápěných sklenících a fóliovnících, můžete využít pro výsadbu raného salátu, kedluben a výsevu ředkvičky nebo špenátu pro sklizeň v říjnu až listopadu.

Pokud nebudete pařeniště osazovat, vyvezte zeminu na hromadu a nechte jí přes zimu promrznout. Vyvezené pařeniště můžete využít pro zakládání některých zelenin s kořenovým balem.

Končí sklizeň posledních plodů teplomilné (plodové) zeleniny. Pro dozrávání plodů rajčat bude třeba pokojová teplota, ve které je umístěte a pravidelně kontrolujte - můžete přiložit i zralá jablka, která vydechováním etylénu dozrávání uspíší. Světlo už není důležité.

Zeleninovou papriku sklidíme a spotřebujeme neboť je jemnější než v polovyzrálém stavu; bohužel nemá tak vysoký obsah vitamínu C. Také s ohledem na další dorůstající plody je nutné již dávat přednost časnější sklizni.Rada pro: 18. ZÁŘÍ