Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Pestré letničky
Doplňte volná místa v zahradě.

Lze je vypěstovat ze zakoupených semínek, ale každý pro toto nemá správné podmínky a tak je každoročně nakupujeme, nejlépe v květnovém termínu a zdobíme jimi své domovy. Osazujeme jimi truhlíčky do oken a na terasách, nádoby na balkonech a v zahradě. Kvetou po celé léto a pokud jim dopřejeme dobrou péči, těžko se s nimi loučíme na podzim s příchodem prvních mrazíků, které je spálí. Substrát do kterého je vysazujeme je nejlépe nakoupit - existují již dnes speciální směsi pro pelargonie, balkonové květiny nebo směs univerzální, použitelná i pro ostatní účely. Substrát je obohacen hnojivem, které vystačí zpravidla na 4-5 týdnů, pak musíme začít hnojit, nejlépe tekutým hnojivem v zálivce v intervalu daném návodem na použití. Každoročně nám semenářské a šlechtitelské firmy představují novinky mezi odrůdami těchto květin a je mnohdy těžké si vybrat - krásné jsou všechny.

Horké novinky mezi truhlíkovými květinami jsou: u petunií ´Sophistica Lime Bicolor F1´, Famous ´Red Fire´ a ´Lilac Picotee´, ´Pretty Much Picasso´, Calibrachoa mini famous ´Double Lemon´ a ´Double Orange´, Milion Bells ´Trixi Tricolore´ a ´Trixi Bublegum´. Dále Argyranthemum ´Frutescens Red´, Mandevilla Sundaville ´Red Stars´ a ´Super Trouper´, Osteospermum ecklonis ´Pink+Eye´. Novinky mezi pelargoniemi - P. zonale ´Fairy White Splash´ a ´Trend Neon Blue´, dále Diamantový závoj" - Euphorbia ´Diamond Frost´, chryzantémy ´Yahou´ a konečně netýkavka ´Sunpatiens´ vyžadující slunečnou polohu!Rada pro: 22. KVĚTEN