Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Truhlíkové květiny
Začínáme přihnojovat a pokojové květiny letnit.

Truhlíkové a nádobové květiny musíte začít přihnojovat. Většinou jsou totiž spotřebovány živiny v substrátu, do kterého byly letos na jaře přesazeny. Nejlepší jsou hnojiva podporující kvetení v dávkách asi 0,2 % roztok jednou týdně.

Je dobré květinám v balkonových a okenních truhlících odstraňovat odkvetlá květenství. Nejen že se tím vylepší jejich vzhled (pelargonie), ale u mnoha rostlin se tak podpoří další bohaté nakvétání (petúnie, fuchsie).

Balkonové a rostliny v okenních truhlíčcích v květináčích, přibližně po 14 dnech pootočíme, aby se nedeformoval jejich růst a měly stejný světelný požitek ze všech stran.

Dopřejte svým pokojovým květinám, pokud je nemůžete letnit venku, alespoň delší pobyt na mírném dešti, který velmi opatrně spláchne prach usazený na listech a celkově je osvěží. Dlouhodobý pobyt venku - tzv. letnění, vyhovuje nejvíce azalkám (Azalea), řemnatkám (Clivia), hvězdníkům (Hippeastrum), ibišku čínskému (Hibiscus rosa-sinensis). Vybereme jim přistíněné místo v zahradě.Rada pro: 6. ČERVEN