Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Nezapoměňte na truhlíkové rostliny a pokojové květiny
Začíná stěhování do bezmrazých místností.

Ve druhé polovině září jsou v našich podmínkách již běžné noční mrazíky. Pamatujte na všechny choulostivé rostliny a umístěte je na bezpečnějších místech.

Ty choulostivější již přestěhujte domů na trvalo, odolnější stačí přenést jen na noc, kdy je mrazík očekáván, nebo je alespoň chranit v noci rohožemi, zakrýváním fólií nebo netkanou textilií - přes den ochranný kryt odstraňte.

Podle potřeby u nich omezte přihnojování a zálivku v souladu se zpomalováním růstu, případně je zkraťte a upravte povrch nádob dosypáním zeminy.

Pokud se Vám podaří ochránit před prvními mrazíky balkónové a okenní truhlíky, budete se moci ještě dlouho těšit z jejich krásy.

Pokojovým květinám většinou končí v tomto období letní pobyt venku v zahradě, teplomilné hrnkové květiny ukládáme raději dříve.Rada pro: 10. ZÁŘÍ