Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Pokojové a nádobové květiny
S přicházejícím jarem se probouzejí a žádají péči.

S přibývajícím světlem se probouzejí i doma pěstované pokojové květiny. Přesazujte je a zvyšujte podle jejich potřeby zálivku. Můžete začít pomalu s přihnojováním. Pokud se přes zimu vytáhly, seřízněte je a případně přemnožte.
Rostliny v nádobách umístěné ve světlých zimovištích - pelargonie, fuchsie, kopretinu polokřovitou (Argyranthemum frutescens) sestřiháme a případně nahrnkujeme jednotlivě do čerstvé a kvalitní zeminy.
Kbelíkové, které slouží přes léto jako mobilní zeleň venku, v tomto období přesazujeme vždy po několika letech do větších nádob. Nejzašší termín nastává pokud kořeny začínají vytlačovat bal. Po vyjmutí z květináče bal zachováme, jen mírně rozrušíme okraje. Neprokořeněnou zem vytlačíme. Těmto rostlinám prospívá na dně květináče malá 2-3 cm vrstva písku nebo štěrku jako drenáž. Při přesazování používáme pouze kvalitní substrát. Patří sem dále: oleandr (Nerium oleander), stálezelený kalokvět (Agapanthus), mučenka (Passiflora), fíkovník smokvoň (Ficus carica), Agave, juka nádherná, ibišek (Hibiscus rosa-sinensis), mračňák (Abutilon), hortenzie topolová (Hydrangea macrophylla), Aucuba, datlovník (Phoenix), vavřín (Laurus), brslen (Euonymus). Začněte u nich pozvolna zvyšovat zálivku a otužovat je.

Rada pro: 23. BŘEZEN