Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Truhlíky a mobilní nádobová zeleň, vodní rostliny
Vyžadují již náležitou péči

Začněte se intenzivně starat o truhlíkové květiny. Můžete zakoupit hotové rostliny, nebo osázet truhlíčky svými přezimovanými rostlinami. V každém případě ale nepodceňujte riziko případného mrazu, ledoví muži jsou až v polovině května.

Můžete začít stěhovat kbelíkové rostliny z jejich zimovišť, podle potřeby je přesaďte do větších květináčů, seřízněte a umístěte je zatím ještě na chráněných stanovištích před případným mrazem.

Lekníny a vodní rostliny uložené v bezmrazém zimovišti, přesaďte do nové zeminy a umístěte je zpět do zahradních jezírek. Můžete je doplnit, nebo u nově založených jezírek osázet břehy vhodnými trvalkami.
V zahradě umístěte ptačí napajedlo na přehledném místě, jinak jej ptáčci ze strachu - nejčastěji před napadením kočkami, nebudou využívat.Rada pro: 29. DUBEN