Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zeleninová zahrádka
V zeleninové zahrádce se věnujeme přímým výsevům.

V tomto období již můžeme naplno začít s přímým výsevem zelenin na stanoviště i u teplomilných druhů zelenin - fazole, tykev, okurky, cukety, kukuřice cukrová. Dále pěstujeme sadbu s opakovanými výsevy zhruba po 3 týdnech u salátu, kedluben, květáku a ještě další zeleniny - póru pro přezimování, tuřínu, brokolice, kapusty a pozdních kedlubnů.

S výsadbou teplomilných zelenin jako jsou rajčata, papriky, lilky, melouny, cukety ap., ještě počkáme po chladném období a moudří zelináři radí ze zkušenosti, že se vyplatí počkat ještě dalších pár dnů aby se půda více prohřála, což je ku prospěchu všem teplomilným zeleninám.

Zhruba v první polovině května jakmile vyrazí první výhony brambor okopeme mělce půdu a tím zničíme klíčící plevel v raných vývojových stadiích. Při nebezpečí nočních mrazíků při ledových mužích zahrneme mladé výhonky tenkou vrstvou země, abychom je ochránili před nočním mrazem.Rada pro: 6. KVĚTEN