Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Okrasná zahrada nepočká

Potřebuje již naši péči, aby vypadala krásně.

Mladý živý plot vedeme do výšky jen pozvolna. Horní vrcholy výhonů, které jsme po letním řezu ponechaly aby vyzrály, zakrátíme nyní asi 25-30 cm nad úrovní řezu v předešlém roce.
Starší keře pěnišníků, které jsou uvnitř vyholené snášejí v březnu/dubnu hlubší řez. Takto je možné zmlazení, kdy po dvou letech opět dobře kvetou.

Holá místa v trávníku je vhodné již v tomto období ošetřit. Pokryjeme je vrstvičkou dobrého kompostu nebo rašeliny a udržujeme je vlhké, aby životaschopné rostliny ještě obrostly a drn se co nejdříve uzavřel. Pokud se tak neděje místa dosejeme travním osivem. Pokud byl trávník napaden - zpravidla pod sněhovou pokrývkou plísní sněžnou (červenohnědé trávníky s bílým povlakem), budeme muset co nejdříve postříkat fungicidem se širokým spektrem účinnosti (HERITAGE). Zbytky mechu vyhubíme proti mechovým přípravkem.

Pro mnoho majitelů trávníků nastává období intenzivní péče a častého sečení. Pokud nepatříte k milovníkům přirozenějších trávníků nebo dokonce květnatých luk, dejte v každém případě přednost tichým sekačkám neobtěžujícím okolí. Mezi hlučnější patří výkonné sekačky s dvou a čtyřtaktními motory a k těm nejhlučnějším patří často ty nejlevnější, nabízené za akční ceny. Tišší jsou sekačky na elektrický pohon.

Zkontrolujte stav vodního jezírka, vyčistěte ho a případně opravte co je třeba.Rada pro: 13. BŘEZEN