Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Netkané textilie
Pomáhají i při ochraně proti škůdcům.

V zahrádkářské praxi mají velmi široké využití. Z pohledu jejich využití ve prospěch podpory zdravotního stavu pěstovaných rostlin jsou však stále nedoceněným a přitom velice účinným pomocníkem.

Kromě nesporných výhod při ochraně před nízkými teplotami a výraznám urychlením růstu nám dokáží pomoci i před četnými škůdci, nejčastěji je lze použít proti těmto škůdcům: dřepčík, květilka zelná, plodomorka zelná, bělákům - housenky bělásků a můr, květilka cibulová, vrtalka pórová, houbomilka česneková, pochmurnatka mrkvová, květilka všežravá a mandelinka bramborová.

Nesou s sebou ale i opačná rizika - podpora růstu plevelů u dlouhodobějších kultur, plevele následně zpravidla "přivedou" z důvodu vyšší vyrovnané vzdušné vlhkosti některé houbové nebo bakteriální choroby.

Prostředí pod krycími nebo i mulčovacími fóliemi, jsou ideální svými podmínkami pro hraboše a plže.

Celá problematika je rozebrána více v článku Netkané textilie z pohledu rostlinolékaře autora Jaroslava Roda v časopise Zahrádkář 2010 /5.Rada pro: 27. KVĚTEN