Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Hnojení půdy a hnůj
V některých oblastech se stává nedostatkovým zbožím.

Začněte s rytím a vyhnojováním prázdných záhonů. Zrytí a ponechání půdy v hrubé hroudě usnadní mrazu a srážkám v pronikání do ornice.

Dostatečně hluboké rytí zabezpečí dobré promrznutí půdy, které přispěje ke zničení velké části semen a škůdců; důležitým je pak přidání organického hnojení hnojem nebo kompostem.

Hnůj zarývejte jen tam, kde nebudete v příštím roce pěstovat rostliny které jej nesnášejí - kořenová zelenina včetně ředkviček, červená řepa, ředkev, cibuloviny a z okrasných rostlin pak hlavně cibulnaté a hlíznaté květiny - mečíky, tulipány a lilie. Běžná dávka hnoje se pohybuje v rozmezí 30-50 kg / 10 m2. Hnůj by neměl být rozházen před zapravením ve velkém předstihu, protože dlouhým ležením na povrchu půdy je ničena jeho příznivá mikroflóra.Rada pro: 16. ŘÍJEN