Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Srpen v zahrádce
Ustálené počasí přeje mnoha květinám.

Zahrádka je asi nejpestřejší z celého roku. Najdete v ní barvy vrcholícího léta a začínajícího  podzimu. Stále bohatě kvetou rostliny milující teplo, hlavně pestré letničky, ale počet kvetoucích druhů se bude v tomto měsíci rychle snižovat. Rozkvétají první druhy pozdně kvetoucích trvalek - k těm nejkrásnějším patří sasanka japonská (Anemone hupehensis, syn. A. japonica), záplevák (Helenium hybridum), třapatka (Rudbeckia sullivantii), oměj (Aconitum), zlatobýl (Solidago canadensis). Z cibulnatých a hlíznatých květin kvetou v tomto měsíci nejbohatěji jiřinky (Dahlia) a koncem měsíce rozkvétají první ocúny (Colchicum).

U některých okrasných dřevin najdeme první výrazně zbarvené plody a první zrající ovoce - jablka a hrušky nám připomenou, že podzim se rychle blíží. Zrající ovoce postupně obtěžkává větve ovocných stromů a zeleninové záhonky jsou plné nejrůznější čerstvé zeleniny.

Pokud je tento měsíc sušší, zpravidla v jeho druhé polovině začíná opět růst trávník. Rána jsou tichá, chladná a slunce, které prozáří při svém východu orosenou zahradu je neklamnou předzvěstí blížící se změny. Skryté pavučinky s třpytícími se kapkami rosy připomínají blížící se babí léto.Rada pro: 2. SRPEN