Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Vyséváme letničky
Přímé výsevy letniček do volné půdy jsou nejsnazší.

Mnoho kvetoucích letniček je možné vysévat přímo na stanoviště - letničkový záhon, nebo mezi trvalky. Pouze v klimaticky nepříznivých oblastech se vyplatí námaha s jejich předpěstováním v poloteplých podmínkách. Vybíráme slunečné stanoviště s kyprou humusovou půdou. Dobré je zapracování prosetého kompostu asi měsíc před výsevem v dávce 5-10 l /m2. Osivo sejeme na široko, nebo položením snadno dělitelných výsevných pásků. Hloubka závisí na velikosti semínek - drobnější do menší hloubky a větší semínka hlouběji.

Do volné půdy přímo vyséváme tyto otužilé letničky: měsíček (Calendula), ostrožka (Consolida), lokanka (Clarkia), svlačec (Convolvulus tricolor), zářivka (Godetia), šáter (Gypsophila), iberka (Iberis), černucha (Nigella), slunečnice (Helianthus), hrachor (Lathyrus odoratus), slézovec (Lavatera), rýt (Reseda) i afrikán (Tagetes) a další.

Na stanoviště vysazujte předpěstovanou otuženou sadbu odolných vysévaných již v březnu do studeného pařeniště - hledíky (Antirrhinum), limonka (Limonium), fiala šedá (Mathiola incana).Rada pro: 12. DUBEN