Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trvalky
Dejte přednost těm dlouhověkým.

Trvalky, které si můžete do své zahrádky vysadit jsou květinami majícími různě dlouhou dobu životnosti na stanovišti. Pro vytrvalost konkrétního druhu rostliny je pak nejdůležitější genetická dispozice a hlavně splnění jejich nároků na ideální stanoviště.

K těm, které se na našich zahradách mohou dožít nejdelšího věku, patří: bergénie (Bergenia), bohyška (Hosta), barvínek (Vinca), denivka (Hymenocallis), juka (Yucca filamentosa), kakost (Geranium macrororrhizum, G. x cantabriense), konvalinka vonná (Convallaria), netřesky (Sempervivum), ozdobnice (Miscanthus), pivoňky (Paeonia), plamenky (Phlox paniculata), pryšec mnohobarvý (Euphorbia polychroma), škornice (Epimedium), srdcovka (Dicentra), třemdava (Dictamnus) a další, o kterých se můžete více dočíst např v časopisu Zahrádkář 10/2010 v článku Dlouhověké pereny od Adama Baroše.Rada pro: 9. ŘÍJEN