Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Žížaly, slunéčka a další
Nenahraditelní pomocníčci v našich zahradách

Žížaly se živí organickými látkami a proto jsou jejich exkrementy jemnou půdou bohatou zejména na humus. Jejich chodby v zemi jsou vlastně vzduchovými kanály, kterými pomáhají půdu provzdušňovat a větrat i do větších hloubek. Žížaly proto považujeme a řadíme k nejužitečnějším živočichům v zahradě, kteří zvláště jako producenti kompostu poskytují každé zahradě nenahraditelné služby.

Mezi hmyzem mají škůdci zahradních rostlin mnoho přirozených nepřátel. Řeč je o slunéčkách sedmitečných a jejich larvách, pestřenkách, zlatoočkách a denivkách. Přemnoží-li se mšice, velice rychle se přemnoží i tito jejich přirození nepřátelé, kteří je stačí zlikvidovat během několika dnů. Pokud ale použijeme chemické postřiky spolu s mšicemi zničíme i tyto naše pomocníky. Používejme proto chemickou ochranu s rozvahou a k ochraně těchto pomocníčků používejte postřiky - když už to musí být, pouze v brzkých ranních hodinách a hlavně chladnějších dnech.Rada pro: 12. KVĚTEN