Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Nebezpečné rostliny
Na konci vegetace nám příroda nabízí nepřeberné množství plodů všeho druhu.

Mezi volně rostoucími nebo kulturně pěstovanými rostlinami, najdeme velké množství nebezpečných a problematických druhů. S těmito rostlinami se můžeme setkat ve výsadbách veřejné zeleně, zámeckých a městských parcích, ve veřejných i našich soukromých zahradách.

Právě nyní je nejlepší čas seznámit malé děti s možným rizikem otrav po ochutnávání. Ty nejmenší děti nezbývá nic jiného než hlídat.

Otravy těmito rostlinami se projevují typickými příznaky nevolností, zvracením až průjmem. Dále pak specifickými poruchami podle obsahu jedovatých látek. Tady je třeba si pamatovat že otrava, která se u dospělého člověka projeví "pouze bolestmi v břiše a zvracením" které ustoupí po několika hodinách, může mít pro malé dítě tragické nebo i celoživotní následky!

Není na škodu si připomenout i druhy tzv. fotosenzibilující a způsobující dotykové alergické kožní reakce. Ty se projevují od mírných zarudnutí kůže, vyrážek až po vážné případy, kdy se objevují bolestivé puchýře a je nutné vyhledání lékařské pomoci podobně jako u popálenin!

Výčet těchto rostlin je poměrně obsáhlý, můžete nahlédnout do článku na našich stránkách, který se této problematice věnuje. Najdete tu i nejčastěji pěstované nebezpečné pokojové květiny.Rada pro: 12. ZÁŘÍ