Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zeleninová zahrada
Co nás ještě čeká do zimních mrazů?

Vývoj ještě neukončilo pozdní hlávkové a čínské zelí, kapusta kadeřavá, celer bulvový, zimní mrkev, zimní ředkev a tykve. Ideálním předpokladem pro vývoj je mírné počasí, dostatek vody a pohotové živiny. Těžkou půdu se sklonem k tvorbě škraloupu každý týden prokypříme, plevel potlačíme okopávkou, pletím a mulčováním. Na konci září je vhodné použít kryt perforovanou fólií, která rostliny ochrání i před prvními mrazíky. Fóliový tunel lze použít u vyšších druhů zeleniny.

Rebarboru můžete dělit a přesazovat jakmile jí zežloutnou listy. Staré kořeny rozdělte tak, aby každý oddělek obsahoval alespoň jeden vzrostný vrchol. Oddělky ihned zasaďte, nebo zajistěte, aby jejich kořeny neoschly.

Plody tykví, cuket a dýní jsou velmi choulostivé na mráz. Raději je skliďte, umístěte v mrazuprostých, dobře větraných místech, kde případně dozrají a mohou vydržet až do prosince.Rada pro: 25. ZÁŘÍ