Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zelenina a bylinky pro kuchyni

Z loňského roku nám na venkovních záhonech zůstávají ještě některé druhy zeleniny: pór, kadeřávek a růžičková kapusta, ale může to být i špenát, polníček, salátová čekanka, petržel, lžičník (Kochlearia) a zimní portulák v pařeništi. Za mírného počasí zeleninu již všechnu postupně sklidíme a spotřebujeme. Výbornou v tomto období je zimní cibule - ošlejch. Tento nesprávný název je používán nejčastěji pro cibuli zimní sečku (Allium fistulosum), jindy pro šalotku (A. ascalonicun).

Přilepšete si ve svém jídelníčku zelenými naťovými bylinkami - pažitkou, cibulí, česnekem, petrželkou, naťovou petrželí, bazalkou, naklíčenou řeřichou a ostatními, které si můžete sami napěstovat, nebo zakoupit. Rychlit můžete i čekanku a rebarboru.Rada pro: 15. LEDEN