Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Výsevní záhon
Hodí se především na malých zahrádkách

Zejména v zeleninové zahradě je výhodné využívat menší volnou záhonovou plochu na které si vypěstujeme sazeničky zeleniny podobně jako u květin v radě. Kupované sazenice jsou mnohdy drahé a navíc není k dispozici potřebný výběr odrůd podle našeho přání, proto se vlastní výsev vyplatí nejen v tuto dobu, ale prakticky během celého pěstebního roku.

Na chráněném, světlém, mírně slunečném místě si založte v dubnu záhonek s jemně zpracovanou zeminou. Pokud přidáte prosátou dobrou kompostovou zeminu (5 litrů /m2) nebo rašelinový zahradnický substrát, nebude nutné dále doplňkově hnojit.

Na takovém záhonku snadno vysejeme i menší množství semínek a správně se postaráme o vyvíjející se rostlinky, které není problém označit abychom neztratili přehled. Snadno je lze ochránit při nepříznivém počasí netkanou textilií, fólií nebo rohoží před případnými poklesy teplot a podle potřeby je později můžete i snadno s větším kořenovým balem přesázet na určené pěstební stanoviště.

V dubnu vyséváme postupně raný letní hlávkový salát, středně rané zelí a pozdní kapustu, rané a pozdní kedlubny, růžičkovou kapustu, dále letní hlávkový salát, štěrbák zahradní (= římský salát - endivie), bílé a červené zelí, pór a květák.Rada pro: 24. DUBEN