Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zelenina
Postupně dozrává první plodová zelenina

I z venkovních záhonů začínáme postupně sklízet teplomilnou plodovou zeleninu - rajčata, okurky, zeleninové tykve - cukety, z ostatních zelenin - fazolové lusky, letní salát, karotku, a jiné.

Průběžně vylamujeme zálistky pouze u tyčkových rajčat a to co nejdříve, abychom předešli velkým poraněním.

Plody salátových okurek ani nakladaček, nenecháváme přerůst, ale pravidelně je sklízíme - nakladačky 2-3 krát týdně, salátovky 1-2 krát za týden. Pravidelná sklizeň vám zajistí dostatečné nakvétání a následnou násadu plodů.

Okurky, rajčata, papriky ve skleníku chráníme proti mšicím, třásněnkám a molicím - využijeme především metody biologické ochrany. U celeru se může vyskytnout zejména za vlhkého počasí houbová skvrnitost listů. U rajčat, okurek a cukrových melounů se za vlhka objevují plísňové choroby - více viz Metodiky ochrany rostlin.Rada pro: 18. ČERVENEC