Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Hlíznaté květiny
Přihnojujeme, vyvazujeme některé i sestřiháváme

Jiřinky a mečíky jsou brzy po vyrašení vděčné za pravidelnou zálivku a hnojení.

Mečíky přihnojujeme roztokem plných hnojiv po vytvoření třetího listu. U bujněji rostoucích jiřinek pamatujte na včasnou oporu s uvázáním, kdy je nutné poprvé uvázat při výšce asi 25 cm. Rostliny by neměly být hustě vysázeny a úvazky by je neměly příliš stahovat - praktické jsou kruhové držáky. U nejbujněji rostoucích druhů se vyplácí jejich sestřihnutí při dosažené výšce 30 cm o 10 cm, kdy rostliny reagují dalším rozvětvením a bohatě kvetou.

Hlíznatá trvalka talovín (Eranthis hyemalis) se nejlépe vyvíjí na stanovišti, kde se pěstuje delší dobu. Vykvétá spolu se sněženkami jako první květiny v zahradě a stejně jako drobné cibuloviny je talovín velmi vhodný jako podsadba keřových skupin. Jeho hlízky jsou v půdě nenápadné šedohnědé barvy a při pozdní výsadbě často špatně rostou. Vhodnější je přesazování z půdy do půdy, také se snadno samovolně vysévá ze semen.Rada pro: 26. ČERVEN