Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Vyberte správné zobání

Kos, červenka a drozd, králíček, střízlík, kvíčala, pěnice a šoupálek mají rádi měkkou potravu - ovesné vločky, rozinky, nahnilá jablka a hrušky, kousky jablek a sušená zrna z vína a divokých bobulí - jeřábu, bezu, bílého hlhu, svídy dřínu, ptačího zobu, půlené šípky, strouhané ořechy, vločky, strouhanku, dávají přednost i trošce nesoleného mletého masa nebo loje.

Zrnožraví pěvci - hýl, pěnkava, strnad, čížek a dlask mají rádi semínka - slunečnice, travní obilky a semena plevelů, konopí, proso, rýži, ovesné vločky, lněná, dýňová i okurková semena, jadérka z jablek.
Všežravci - sýkorky a brhlík  milují rozdrcená olejnatá semena (ořechy), zvířecí a rostlinný tuk - nesolený!, ale pokud není jiná možnost uživí se přes zimu zrním stejně tak jako vrabci.Rada pro: 21. PROSINEC