Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Drobnosti v zeleninové zahradě
Méně časté, ale známé zeleniny.

Reveň - rebarbora, je oblíbenou rostlinou v našich zahrádkách již od dob našich prababiček. 1/3 stonků je možné z ní sklízet každých 14 dnů mírným a citlivým točením na obě strany a následným krátkým trhnutím. Stonky nikdy nevyřezáváme ani nevystřiháváme - zbytky by zahnily spolu se srdíčkem rostliny. Tvořící se květní stvoly je dobré včas odstraňovat, ale pokud jsou měkčí, abychom trs neroztrhli.

Chřest - bělený vypichujeme denně, zelený sklízíme ve dvoudenních intervalech. Je nutné sklidit vždy všechny prýty (pazochy), abychom předešli napadení rostlin vrtulí chřestovou.

Křen - u jednoletých rostlin opatrně uvolníme střední část hlavního kořene, odstraníme všechny postranní kořínky (zpravidla postačí odrhnutí režnou pytlovinou) a rostlinu opět přihrneme zemí. Rada pro: 24. KVĚTEN