Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Letní horka přinášejí přísušky
Pokud dlouho neprší, pamatujte na náročné dřeviny.

Velké sucho může poškodit všechny dřeviny a to i listnaté - opadavé, které na něj zpravidla reagují předčasným opadem listů. V příštím roce se ale zazelenají opět bez větší újmy. V tomto nejteplejším období musíte za přísušku zajistit dostatek vláhy zejména pro stálezelené, které mohou být suchem značně poškozeny: jedle balzámová (Abies), cypřišek hrachonosný (Chamaecyparis), smrk sivý (Picea pungens), jedlovec (Tsuga), lýkovec (Daphne), kyhanka (Kalmia), rododendrony a azalky, vřes (Calluna), vřesovec (Erica).

Platí to i o trvalce čechravě (Astilbe), které vyberte v zahradě polostinné a vlhčí místo.

Pokud nemůžete v období sucha pravidelně zalévat, zalijte na začátku suchého období důkladně v dávce asi 40 l /m2 a půdu řádně namulčujte v dosahu kořenů vrstvou o výšce alespoň 10 cm. Jako náhražku lze použít i černou fólii.Rada pro: 20. ČERVENEC