Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Nádobové květiny a rostliny

Rostliny uložené k přezimování v nádobách - muškáty (Pelargonium), fuchsie, oleandr, olověnec (Plumbago), Abutilon, lilek (Solanum), Bouganvillea, durman (Brugmansia), citroníky, Lantana, hořcový stromek (Solanum), rozmarýnu je nutné občas opatrně zalít a přečistit. Zálivka je vhodnější spodem do misky pod květníkem. Předejdeme tak náhlému přemokření půdy a zahnívání kořenů. Pokud nám rostliny začnou předčasně rašit v důsledku stoupající teploty a prodlužování dne, můžeme tomu zabránit opětovným seříznutím. Rostliny truhlíčkové, které si můžeme dovolit pěstovat na okenním parapetu, nebo zimní zahradě, chodbě ap., můžeme pro dobré podmínky k růstu začít přeřízkovávat - muškáty, fuchsie, Surfina, sporýše (Verbena), Osteospermum, Plectranthus, Helichrysum.

Správný vegetační klid s teplotami v rozmezí 5-10 °C a bez zálivky, jsou nejdůležitějším předpokladem pro přezimování a správný vývoj kaktusů a sukulentních rostlin přes zimní období klidu.
Prostory s umístěnými rostlinami opatrně za bezmrazých dnů větráme.Rada pro: 20. LEDEN