Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Choulostivé květiny
Fuchsie, begonie, karafiáty, bramboříky a další.

Po ledových mužích vysazujte ven všechny choulostivé předpěstované letničky. Pár dnů ještě raději počkejte s velmi choulostivými jako je afrikán, ostálka a jednoletá astra. Snadno je zničí i ten nejslabší mrazík, prochladnutí způsobí zastavení růstu ze kterého se zpravidla nějaký čas zotavují. K dobrému a rychlému ujmutí potřebují teplou půdu.

Pro fuchsie a begonie vyberte místa polostinná až stinná. Oba rody v sobě dnes již zahrnují kultivary vzpřímené i převislé, lze jimi proto vytvořit bohaté osázení truhlíků.

Opomíjené tyrolské karafiáty mají rády slunce, ale dají přednost východní nebo západní poloze. Pokud máte chladné a světlé bezmrazé zimoviště, můžete je pěstovat více let.

Odkvetlý brambořík nenechávejte zatahovat, jak se stále doporučuje. Můžete mu najít v zahradě chráněné polostinné místo kam ho po přesazení do nového substrátu i s květináčem zapustíte, nebo ho umístěte mezi kbelíkové rostliny na chráněné stanoviště. Pravidelně hnojte a zalévejte. Na konci léta vás překvapí prvními květy a pokvete celou zimu. Problém ale nastane s jeho velikostí - ta se zpravidla zdvojnásobí.Rada pro: 16. KVĚTEN