Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Chatky a chatičky a další stavby v zahradě
Je vhodné je před zimou zkontrolovat.

Překontrolujte technický stav všech drobných staveb, plotů, plůtků a opěrných systémů, všech cest a cestiček v zahradě a podle potřeby proveďte jejich opravy, nebo případné úpravy. Stále je ještě čas než začne mrznout a dají se provádět drobné stavební práce bez rizika jeich poškození.

Drobné prasklinky do kterých se v zimě dostane voda boudou zjara určitě větší a časem se mnohé stavby zcela rozpadnou.

Také pamatujte na uzavření všech skulinek kudy se protáhnou myši, nyní pro ně začíná podzimní stěhování, kdy se snaží nají teplejší místo na přezimování.

Je možné vylepšit na zahradě mnoho drobností jako např. oddělení záhonů od trávníku položením keramického nebo cihlového pásu v rovině terénu, nebo jinými dnes již v obchodech běžnými pomůckami, často z recyklovaného materiálu.

Zkontrolujte také suché zídky a schodiště, aby je nenarušila v poškozených místech eroze a mráz. V každém ohledu se nám to vyplatí, zima u nás bývá dlouhá.Rada pro: 15. ZÁŘÍ