Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zeleninová zahrada
Na počátku měsíce je ještě možné vysévat keříčkové fazolky pro sklizeň zelených lusků.

Záhony s podzimními košťálovinami je nutné chránit netkanou textilií před dřepčíky a plodomorkou zelnou, jejíž larvy poškozují vegetační vrcholy, což podstatně snižuje sklizeň z těchto zelenin.

Zeleninu náročnou na množství živin - pozdní košťáloviny, celer, pór, je vhodné přihnojit roztokem plného hnojiva s přídavkem ledku, zkvašeným trusem nebo dobrým kompostem. S přihnojením pamatujte také na chřest a reveň, aby se jejich rostliny zregenerovaly a zesílily pro další rok.

Záhony uvolněné po sklizni raných zelenin využijeme dále pro pěstování druhů a odrůd podzimních: salát, endivie, ředkvička, ředkev, pekingské zelí, hlávková čekanka, sladký fenykl, špenát atd. Také je vhodné zařazení zeleného hnojení pro zlepšení půdních poměrů: pelušky, luskoobilní směsky, hořčice, svazenky aj. - více v odborném článku Bohumíra Muchky o Hnojení zelenou hmotou v našm Kalendáriu.Rada pro: 5. ČERVENEC