Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Skalka
Také se probouzí do teplého období

Na skalce uvolněte a postupně odstraňte podle nároků jednotlivých rostlin zimní kryt z chvojí a jiného materiálu. Na podzim vysázené skalničky bývají mrazem povytažené a je třeba je přitlačit. Skalku můžete začít pečlivěji čistit, plít a jako ochranu před vytažením ptáky můžete u mělce kořenících rostlin použít přikrývku králíkářským pletivem. Pokud jste zaznamenali zabydlení myší ve vaší skalce a objevili jste díry s jejich obydlím, naličte návnady. Skalničky, které jsou ve svém růstu rozpínavé, je vhodné v tomto období omezovat. Nastává hlavní období výsadby skalniček jako náhradu za vyhynulé nebo výsadba nových druhů a také množení rostlin výsevem nebo vegetativně.
K rostlinám přidejte podle jejich nároků na půdu trochu kompostu, nebo směsi kompostu s pískem. V úvahu berte i možnou vápnomilnost s přídavkem vápníku (mletý vápenec, drcená stará omítka a malta).
V obdobích sucha zalévejte, nejlépe mlžením v časných večerních hodinách.


Rada pro: 28. BŘEZEN