Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Ovocná zahrada
Potřebuje péči i když ještě plody nedozrály

Ovocné stromy obtěžkané obzvláště bohatou úrodou, musíte vydatně zavlažovat i v červnu, aby mohly své plody uživit. V období sucha jim proto přidávejte do závlahové vody i vícesložkové hnojivo. V červnu až srpnu zaléváme ve večerních až nočních hodinách 1x týdně v dávce 30 l /m2.

Navíc travnaté plochy pod ovocnými stromy pravidelně 1x za týden sekáme a posekanou trávu necháváme pod stromy ležet. Krátce střižený trávník koření jen mělce a posečená tráva postupným rozkladem dodá živiny a v obdobích sucha pomůže udržet půdu vlhkou.

Vysoké koruny u třešní je možné řezem snížit a to buď při sklizni, nebo těsně po ní.

Na vřetenech a palmetách začínáme koncem měsíce s ohýbáním nových bujně rostoucích letorostů do vodorovné polohy, abychom omezili růst do výšky a podpořili vývin květních pupenů. V ohýbání pokračujeme i v červenci.Rada pro: 25. ČERVEN