Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Pro naší kuchyň

Z půdy vyzvedávejte rostliny pro rychlení - čekanku, radicchio a později na podzim to může být i reveň. Trsy pažitky, které mohou být vyryté a uložené volně nebo v pařeništi z již dřívějšího termínu, očistíme od suché natě a nasázíme je do květináčů pro zimní rychlení. Do doby potřeby je vhodné je ponechat v chladu založené v zahradě.

Pro prodloužení spotřeby založíme do pařeniště vyryté s většími kořenovými baly kedlubny ´Gigant´, hlávkovou kapustu, endivii a pekingské zelí. Za mrazů je pak nutné přikrytí pařeniště rohožemi, za slunečného počasí pak větrat.

Mimo kadeřávku a růžičkové kapusty je nutné mít již sklizenu všechnu brukvovitou zeleninu. Zeleninu nechanou na záhonech můžete podle vývoje počasí ještě přikrýt zeminou, listím, chvojím a rohožemi.Rada pro: 3. LISTOPAD