Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Květiny v zeleninové zahradě
Pestrou kombinaci květin - letniček se zeleninou lze jen doporučit.

Zeleninová zahrádka se tak stane opravdovou zahrádkou a ne jen místem pro neustálou práci a starosti.

Těmi nejosvědčenějšími květinami mezi zeleninu je hlavně afrikán - aksamitník (Tagetes), který svým účinkem ničí v půdě obávané a nepříjemné hlístice. Vyberte raději  nižší druhy, neboť v podmínkách opečovávané zeleninové zahrádky porostou výborně a nebudou konkurovat zelenině. Dalšími vhodnými květinami je měsíček zahradní (Calendula officinalis), rýt - reseda vonná (Reseda odorata), slunečnice, sléz (Malva) a slézovka (Malope), jednoletý len (Linum grandiflorum),  lichořeřišnice (Tropaeolum majus), všechny květiny určené pro sušení květů - slaměnka (Helichrysum), limonka (Limonium), černucha (Nigella), suchokvět (Xeranthemum) atd. Patří sem i bylinky a jim příbuzné přírodní rostliny jako je šalvěj (Salvia), dobromysl (Origanum), tymián (Thymus), ostropestřec (Silybum marianum), ostropes (Onopordum).

Použít můžeme i dvouletky, zejména drobnokvěté macešky (Viola), chejr vonný (Cheiranthus), sedmikrásky (Bellis), které zeleninovou zahrádku zpestří po celý rok. Z hlíznatých květin jsou hezké drobné jiřinky (Dahlia), použít se dají i další květiny, zejména ty ze kterých budeme během celého roku řezat květy do vázy.  Rada pro: 21. KVĚTEN