Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Hmyzí spojenci
Podpořte je, pomohou vám.

Ti kteří se živí škůdci nám v zahradě jednoznačně pomáhají. Jejich větší výskyt v zahradě je často vázán na přemnožení některého ze škůdců, jenž nám již způsobil velké škody, kterým bychom byli rádi předešli.

Zpěvní ptáci - sýkory, pěnkavy, strnadi, rehci, červenky atd., poskytují tím, že se živí škodlivým hmyzem více užitku než nadělají škody. Navíc ptáci nerozlišují mezi škodlivým a užitečným hmyzem.

Naším úkolem je tedy chránit a šetřit užitečné živočichy. Pravdou je, že bez jejich pomoci jako opylovačů bychom neměli krásné květiny a chutné plody, a bez přirozených predátorů by nás boj se škůdci stál více peněz a sil. Bohužel jsou velice drobní a bezbranní, většinou i velice citliví na použití jakýchkoliv insekticidů. Pro dobré soužití s nimi v zahradě je nutné naučit se je dobře rozeznat.

Těm užitečným můžete "postavit" různé příbytky, ale o tom až zítra.Rada pro: 22. SRPEN