Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trvalkové záhony a květiny v zahradě

Po celou zimu je dobré odstraňovat z trvalkových záhonů odumřelé rostlinné zbytky, větší vrstvy navátého listí, případně doplnit a obnovit ochranné zazimování u choulostivějších druhů. V tomto období již kvete čemeřice a na květ se v teplejších oblastech připravují raně kvetoucí - sněženky, talovíny (Eranthis), hlaváček (Adonis), z kterých opatrně odstraňujeme vrstvy podzimního listí.

Nejen v trvalkových záhonech ale v celé zahradě vytipujte místa na kterých nejdříve taje sníh. Dobře si je pamatujte nebo označte - na ně je dobré vysadit časně kvetoucí jarní trvalky a cibuloviny - sněženky, krokusy, talovíny, narcisy, kteří se tak stanou prvními posly jara.

Naplánujeme si rozmístění květinových záhonů s letničkami a dvouletkami, vybíráme druhy a odrůdy k nákupu a pěstování. Pamatujme, že i tady je vhodné střídat květinové záhony s užitkovými, střídat sortiment i květiny na jednotlivých záhonech.Rada pro: 13. LEDEN