Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Sváteční květina

Blíží se vánoční a novoroční svátky, udělejte si i letos radost něčím hezkým z vaší zahrádky, nebo koupenou řezanou či hrnkovou květinou. Jednou z mála pokojových květin, která nás může těšit svými květy po celý rok je africká fialka (Saintpaulia). V tomto období potřebuje především dostatek světla a velmi mírnou zálivku. Krásnou a tradiční květinou vánočních a novoročních svátků je vánoční hvězda (Euphorbia), nebo klasický brambořík (Cyclamen).

Můžete vybrat v květinářství také rostlinu okrasnou listem, která barevností listů nahradí nedostatek květů a přitom poroste dlouhodobě v bytových podmínkách. Kvetoucí květiny, zejména ty sváteční zdobící se květem, jsou někdy opravdu jen krátkodobé a nám může být líto, že je nemůžeme pěstovat déle.Rada pro: 16. PROSINEC