Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Popínavé a ostatní dřeviny
Jejich růst je nyní nejintenzivnější, můžete ho trochu usměrnit.

U popínavých rostlin občas dohlédněte na jejich správný růst, případně vyvázáním pomozte stonkům udržet v růstu žádaný směr.

Nápaditým je využití popínavých rostlin v jejich kombinacích. U sluncomilných růží jsou to nejčastější kombinace s plaménkem (Clematis), kdy vhodné ladící barevné kombinace obou rostlin lze již zakoupit v jednom balíčku. V dalších kombinacích lze použít i některé vitální letničky, kdy jimi lze přizdobit zvláště holou spodní část vyšších již odrostlých popínavých rostlin - Cobea scandens, Ipomea, Phaseolus coccineus, Thunbergia alata, Tropaeolum majus a také některé vytrvalé květiny - Lathyrus latifolius, Codonopsis clematidea. Velice hezké jsou kombinace uvedených květin s nenáročným a rychle rostoucím chmelem (Humulus lupulus) a to zvláště jeho zlatolistou formou H. lupulus´Aureus´.

U naroubovaných dřevin povolujte včas úvazky. Rouby jsou již přirostlé a použitá roubovací páska by neměla zarůst do kůry.

Čilimníkům a janovcům odřízneme odkvetlé konce výhonů, aby vytvořily nové letorosty kvetoucí v následujícím roce. Buďte u nich opatrní při řezu do starého dřeva.Rada pro: 18. ČERVEN