Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Půdopokryvné rostliny
vhodná náhrada trávníku v extrémních podmínkách.

Pokud se vám nechce každoročně hrabat listí sázejte do polostinných míst dřeviny a trvalky, které ve svém hustém koberci nechají listí zmizet: břečťan (Hedera), barvínky (Vinca), škornice (Epimedium), dále pupkovec (Omphaloides), kakosty (Geranium), zběhovec (Ajuga), tlustostoník (Pachysandra), rdesno (Polygonum), čechrava (Astilbe).

Na slunných místech je pak výčet použitelných rostlin ještě širší. Dají se použít některé stále-zelené dřeviny (plazivé jalovce a skalníky) nebo trvalky: rožec plstnatý (Cerastium tomentosum), kakost oddenkatý (Geranium macrorrhizum), rozchodníky (Sedum) a další. Tam kam potřebujete občas na plochu vstoupit, dejte přednost trvalkám snášejícím v menší míře sešlapávání: bedrnička (Acaena), kociánek (Antennaria), mechovec (Cotula), průtržník (Herniaria), stříbřenka (Paronychia), úrazník (Sagina) a mateřídouška (Thymus serpyllum).Rada pro: 20. LISTOPAD